Na co zwrócić uwagę wybierając elektrosymulator

Nowoczesna technologia wychodzi nam naprzeciw niemal w każdej dziedzinie życia. Coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia przyspieszają sprzątanie. Elektronika pomaga stworzyć wygodny i bezpieczny Smart Home. Maszyny stają się też częścią programu treningowego i są wykorzystywane jako wsparcie w pracy nad sylwetką. Przykładem takiego urządzenia jest elektrostymulator, który generuje kontrolowane impulsy elektryczne. Te zaś mają za zadanie pobudzić mięśnie do kurczenia się (napinania). Napinanie mięśni jest naturalnym procesem, który przebiega także podczas klasycznej aktywności fizycznej.

Na co zwrócić uwagę wybierając elektrostymulator?

Osoby, które chcą uzupełnić plan treningowy i zbilansowaną dietę o pomoc w postaci takiego urządzenia, powinny rozważyć kilka kwestii przed wyborem modelu.

Przed kupnem elektrostyumulatora należy zwrócić uwagę m.in. na rodzaj elektroterapii, do której stworzony jest dany model. Do wyboru są urządzenia:

  • TENS – wysyłają impulsy elektryczne powierzchniowo;
  • IFS – wysyłają impulsy do tkanek głębokich;
  • EMS – wysyłają impulsy, które mają za zadanie pobudzić mięśnie.

Wybierz odpowiednie parametry – zasilanie

Jedną z kluczowych kategorii wyboru każdego sprzętu elektronicznego jest zasilanie. W przypadku elektrostymulatorów dostępne są modele akumulatorowe (przenośne), bateryjne oraz stacjonarne (na klasyczny kabel). Przed kupnem urządzenia należy zastanowić się, gdzie będzie używane najczęściej oraz z jaką częstotliwością. Modele akumulatorowe mają bowiem – z reguły – mniejszą moc niż te zasilane stacjonarnie.

Inne parametry

Wybierając elektrostymulator, dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jakie dany model ma programy stymulacji. Większość z dostępnych urządzeń ma określone, gotowe parametry fabryczne, tzn. takie, których nie można zmieniać ani modyfikować.

Można wybrać także elektrostymulator, który ma funkcję ustawienia oraz zapamiętywania programów stworzonych przez siebie. Takich, które mają spersonalizowaną intensywność, częstotliwość oraz czas i przerwy w wysyłaniu impulsów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl