Na co zwrócić uwagę przy zakupie masażera karku

Długie godziny pracy w tej samej pozycji. Stres związany z gromadzącymi się obowiązkami. Krótka doba, w czasie której trzeba się wyspać, zadbać o rodzinę, posprzątać i załatwić różne sprawy. Brzmi znajomo? Bardzo często codzienność wygląda właśnie w ten sposób. Nie ma czasu na (jakże potrzebny!) relaks. Co więc zrobić, żeby zredukować stres? Nie każdy ma możliwość, aby wyskoczyć do SPA. Łatwiej dostępnym rozwiązaniem jest zakup masażera do karku. A na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby okazał się funkcjonalny? Odpowiedź zamieściliśmy poniżej!

Wybór masażera – najważniejsza kwestia

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj masażu zapewnia urządzenie, bo od tego zależy komfort podczas jego użytkowania. Do najczęściej kupowanych modeli należą masażery karku:

  • rotacyjne – ich działanie polega na rotacyjnym ruchu końcówek;
  • shiatsu – urządzenia tego typu są wyposażone w wypustki, które uciskają mięśnie;
  • ostukujące – na ogół są to modele ręczne, które można wykorzystać do całego ciała
  • i inne.

Elektroniczny masażer – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przed kupnem nowoczesnego, elektronicznego masażera do karku, należy zwrócić uwagę na pojemność baterii, długość ładowania oraz maksymalny czas pracy. Zwłaszcza jeśli planuje się częste i długie sesje. Przykładowo, niektóre modele o pojemności baterii 1500 mAh, używane raz dziennie, wystarczają na około 8 dni użytkowania. Jeśli z urządzenia będzie korzystało więcej osób, taka pojemność baterii może być nieco za mała.

Co jeszcze warto przemyśleć przy wyborze masażera karku? Przed kupieniem radzimy sprawdzić:

  • wagę modelu – to urządzenie ma przynieść relaks, a nie frustrację. Zbyt ciężkie modele nie będą efektywne;
  • materiał, z jakiego jest wykonany – przy zakupie masażera do karku warto też zwrócić uwagę na to, z jakich tworzyw dany model jest wykonany. Niektóre mogą bowiem podrażniać skórę, zwłaszcza podczas częstego i długotrwałego kontaktu;
  • dodatkowe funkcje – wielu użytkowników zwraca uwagę na to, czy modele mają funkcję podgrzewania lub opcję składania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl