Długopis 3D - jaki wybrać?

Na urodziny, dzień dziecka lub święta warto kupować prezenty, które wspomagają rozwój, angażują wyobraźnię i wymagają kreatywności. Doskonałym pomysłem na prezent może być np. długopis 3D. Jest to urządzenie, które działa podobnie jak drukarka przestrzenna – umożliwia stworzenie trójwymiarowego, fizycznego rysunku w różnych kolorach, wielkościach i kształtach. To doskonała zabawa, która cieszy dzieci niemal w każdym wieku! Warto jednak wybrać odpowiedni model, aby posłużył jak najdłużej i dał jak najwięcej frajdy. Na co zwrócić uwagę przed kupnem takiego urządzenia?

Wybór długopisu 3D – model dla dzieci

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, w jakim wieku dziecko będzie używało prezentu. Na rynku dostępne są bowiem różne długopisy 3D, mniej oraz bardziej zaawansowane technologicznie. Dla mniejszych dzieci warto kupić modele:

  • łatwe w obsłudze,
  • lekkie,
  • o niewielkich gabarytach,
  • z opcją ciągłego podawania materiału.

Jaki długopis 3D dla starszych dzieci?

Dla starszych dzieci oraz dla nastolatków można wybrać bardziej zaawansowany technologicznie długopis 3D. Np. taki, w którym można wykorzystać wiele wkładów lub użyć wyższej temperatury pracy.

Bardziej zaawansowane technologicznie modele są też wyposażone w wyświetlacz LCD czy tryby pracy, w tym dokładny, szybki oraz normalny.

Akcesoria

Przy wyborze długopisu 3D dla dzieci, warto zwrócić też uwagę na zakup akcesoriów, które ułatwią opanowanie działania urządzenia i tworzenie rysunków.

Dla najmłodszych użytkowników i na początek przygody z tego typu rysowaniem warto wybrać proste szablony, które łatwo odtworzyć. Najlepsze będą takie, które nie mają zbyt wiele szczegółów.

Bezpieczeństwo

Dla dzieci warto kupić model, który ma funkcję regulacji temperatury pracy. Najlepiej będzie zdecydować się na długopis 3D, który jest także wyposażony w specjalną obudowę minimalizującą ryzyko poparzenia.

Pamiętajcie jednak, że nawet jeśli wybierzecie urządzenie z tymi zabezpieczeniami, to dobrze będzie towarzyszyć najmłodszym dzieciom w zabawie i kontrolować, czy nie dotykają ciepłej końcówki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl